Допомога

Офіційний геопортал Червоноградської міської ради створений для того, аби зробити максимально швидким та ефективним пошук даних за різними геопросторовими об’єктами.
Одним з найзручніших інструментів для пошуку та роботи з інформацією є інтерактивна карта.  

Як почати роботу з інтерактивною картою?

Оберіть один зі способів, що відкрити інтерактивну карту:

1. Натисніть на клавішу "На карту", що розташована на головній інтернет-сторінці геопорталу. Це дозволить вам миттєво отримати доступ до карти міста Червоноград та всіх інструментів для отримання та пошуку даних.

bee3a390-ffd4-11e9-a8db-3fa1e694a0b5.png

2. Перейдіть у розділ "Карта" в меню сайту, розташованому у верхній частині веб-сторінки. Таким чином ви отримаєте змогу одразу обрати тип даних для відображення на карті, що Вас цікавить. Наприклад, обравши опцію "Реєстр комунального майна", ви побачите карту з відображенням різних категорій об’єктів нерухомого майна та відповідними шарами на карті, що будуть активовані за замовчуванням.

dffa6730-ffd4-11e9-a8db-3fa1e694a0b5.png

Яким чином можна знайти потрібні дані за допомогою інтерактивної карти?

Для цього у верхньому лівому куті екрана ми створили поле "Пошук".


e7da2ed0-013d-11ea-828b-032d84545b3d.png

Скориставшись полем "Пошук", можна знайти потрібний об’єкт за його адресою, назвою, кадастровим номером або координатами. Для розширення можливостей пошуку оберіть джерело надання географічно-просторових даних, а саме:

  • Google. Для отримання даних з картографічних сервісів компанії Google LLC, насамперед – Google Maps.
  • OSM. Для отримання геопросторових даних некомерційного картографічного  інтернет-проекту OpenStreetMap.
  • Кадастрова карта. Для отримання даних, джерелом пошуку яких є Публічна кадастрова карта України.
  • Адресний реєстр. Для отримання даних з Адресного реєстру міста Маріуполя.


Визначення шарів і переваги використання

Шар карти – це механізм, що використовується для відображення географічних наборів даних безпосередньо на інтерактивній карті. Тобто, активуючи конкретний шар, Ви обираєте, які саме дані будуть відображатися на мапі.

Використання шарів дозволяє максимально швидко та зручно знайти потрібні об’єкти на інтерактивній карті та переглянути їхні основні властивості.


Як обрати та 
активувати потрібний шар?

Для цього скористайтеся інструментом “Обрані шари”, що має такий вигляд:


fae93d50-ffd4-11e9-a8db-3fa1e694a0b5.png

Аби обрати потрібний шар, натисніть на клавішу “Шари”. Після цього з’явиться додаткове вікно:

07784430-ffd5-11e9-a8db-3fa1e694a0b5.png

Тепер можна обрати будь-який з шарів, що нас цікавить. Наприклад, це може бути шар з офіційними даними “Бюджет на мапі”. Натиснувши на нього, ми бачимо, що на панелі лишився тільки один потрібний нам шар, а також з’явилися підшари.

В нашому випадку для шару “Бюджет на мапі” буде відображено лише один наявний для нього підшар, що має назву “Проекти соціально-економічного розвитку”. Він має такий вигляд:

3adf1500-013e-11ea-828b-032d84545b3d.png

Для того, щоб показати географічний набір даних цього шару, натисніть на символ 317d8f60-ffd5-11e9-a8db-3fa1e694a0b5.pngрозташований ліворуч від назви. Цей символ одразу зміниться на 39463490-ffd5-11e9-a8db-3fa1e694a0b5.png, а на інтерактивній мапі з’являться об’єкти для перегляду. Карта матиме приблизно такий вигляд:

973ebca0-013f-11ea-828b-032d84545b3d.png

Як отримати потрібну інформацію за допомогою інтерактивної карти на сайті геопорталу?

При натисканні об’єкт на мапі з’явиться інформаційне вікно з текстовим описом об’єкта та його характеристиками. Перелік та тип атрибутивних даних залежатиме від типу об’єкта, що розглядається. Наприклад, це може бути незавершений проект з будівництва або реконструкції, земельна ділянка тощо.

Для отримання якіснішої візуалізації даних користувач може активувати та змінювати базові шари карти, обравши, наприклад, шар супутникових знімків Yahoo або цифрову мапу OpenStreetMap.

Також можуть використовуватися додаткові інструменти для роботи з мапою, що розташовані в правій частині екрану. За допомогою них можна зробити скріншот мапи або одразу підготувати її до друку. Ці інструменти дають змогу виконувати інші дії, пов’язані, наприклад, з визначенням площі об’єкта,  вимірюванням відстані між кількома з них або отриманням декартових координат відповідної точки на карті.


Ще одна перевага інтерактивної карти геопорталу – це можливість використовувати одразу безліч шарів одночасно. Це дає змогу отримувати максимум корисної інформації для її подальшого використання в різних напрямах діяльності.